Profilaktyka

Home USŁUGI Profilaktyka

PROFILAKTYKA

Jak dbamy o Twoje zęby?

Jesteśmy zwolennikami tezy, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego tak duży nacisk kładziemy na edukację oraz profilaktykę. Celem profilaktyki jamy ustnej jest zachowanie w dobrej kondycji własnych zębów.

 

Zabieg profesjonalnej higieny jamy ustnej jest głównym zabiegiem w profilaktyce i polega na dokładnym oczyszczeniu naszych zębów z kamienia nazębnego oraz z nieestetycznych osadów. Kamień nazębny -jest to zmineralizowana płytka nazębna, która odkłada się już kilka minut po umyciu zębów. Jest on widoczny w postaci ciemnych obwódek w okolicy dziąseł oraz między zębami. Przylega on mocno do powierzchni zębów przez co nie jesteśmy w stanie go usunąć poprzez szczotkowanie bądź inne domowe metody, dlatego zalecane jest wykonanie profesjonalnej higienizacji w której skład wchodzi kilka etapów:

 

 1. Scaling- usuwanie kamienia nazębnego za pomocą urządzeń ultradźwiękowych zwanych skalerami.
 2. Piaskowanie- zabieg polegający na usunięciu osadów oraz nieestetycznych przebarwień powstałych wskutek palenia papierosów, spożywania barwiących produktów typu kawa, herbata. Oczyszczanie odbywa się za pomocą piaskarki, która podaje strumień wody pod ciśnieniem zmieszanej ze specjalnym piaskiem stomatologicznym.
 3. Polishing- polerowanie zębów za pomocą stomatologicznych szczoteczek, gumeczek, past.
 4. Fluoryzacja- zabieg zmniejszający nadwrażliwość szyjek zębowych oraz wzmacniający szkliwo.
  Nieusuwany kamień nazębny może prowadzić do:
  – krwawienia przy szczotkowaniu,
  – zaczerwienienia i obrzęku dziąseł
  – nieprzyjemnego zapachu z ust
  – ubytków próchnicowych a w najgorszym przypadku do choroby przyzębia.
  Kamień nazębny powinien być usuwany przynajmniej raz, dwa razy w roku w celach profilaktycznych, bądź co 3-4 miesiące w celach leczniczych Zapraszamy na wizytę!

 

LAKIEROWANIE – Jest to dostarczenie fluoru w dużej dawce nieosiągalnej np. podczas codziennego szczotkowania. Może ono zredukować próchnicę nawet o 40 % jeśli jest powtarzane 2-4 razy do roku.

LAKOWANIE– to profesjonalny zabieg polegający na zabezpieczeniu bruzd i szczelin zębów za pomocą specjalnego materiału tzw laku. Lakowanie pozwala zabezpieczyć zęby przed próchnicą, która dotyczy zwłaszcza najmłodszych.

Zarezerwuj wizytę

  NIE CZEKAJ!

  Wystarczy chwila nieuwagi, skorupka orzeka i nieszczęście gotowe. W naszym gabinecie zawsze służymy pomocą.

  tel. 12 346 32 25

  Zadzwoń