Poradnik pacjenta

Home Poradnik pacjenta

CZY APARAT ORTODONTYCZNY MOŻE PSUĆ ZĘBY?

Nie jest prawdą, że aparat ortodontyczny sam w sobie może być przyczyną pogorszenia się stanu naszego uzębienia. Natomiast prawdą jest, że osoby noszące aparat ortodontyczny muszą w szczególnym stopniu dbać o higienę jamy ustnej.

10 NAJCZĘSTSZYCH PYTAŃ PACJENTÓW O APARAT ORTODONTYCZNY

Chcesz założyć aparat ortodontyczny, ale masz całą masę pytań? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

LECZENIE ORTODONTYCZNE BEZ UŻYCIA APARATU? TO MOŻLIWE!

Od pewnego czasu popularnym staje się metoda korygowania wad zgryzu za pomocą przeźroczystych nakładek na zęby.

MIKROSKOP W LECZENIU KANAŁOWYM

Czasy, w których leczenie kanałowe trwało wiele godzin i wykonywane było na wielu wizytach odchodzą na całe szczęście w zapomnienie.

ÓSEMKI – CO POWINIENEŚ O NICH WIEDZIEĆ?

Ósemki, to w rzeczywistości zwyczajowa nazwa tzw. trzecich zębów trzonowych. Co do zasady wyrzynają się najczęściej pomiędzy 17 a 25 rokiem życia.

CZY DOROŚLI MOGĄ ZAKŁADAĆ APARATY ORTODONTYCZNE?

Rzeczywiście jeszcze kilka dekad temu leczeniu poddawane były praktycznie tylko dzieci. Wraz z biegiem czasu sytuacja zaczęła się zmieniać i chociaż wciąż przeważającymi pacjentami są osoby młode, to dorośli stanowią coraz liczniejszą grupę w gabinetach ortodontycznych.

ZANIM ZAŁOŻYSZ APARAT ORTODONTYCZNY

Wady zgryzu u wielu osób są powodem poważnych kompleksów. Częstą przyczyną dla którego musimy zadbać o zgryz są nie tyle względy estetyczne, co o zdrowotne.

HIGIENIZACJA – DLACZEGO TAK WAŻNE JEST USUWANIE ZŁOGÓW NAZĘBNYCH?

Pacjenci często pytają nas, czy to prawda, że aparat ortodontyczny może być winien pogorszeniu się stanu jamy ustnej. Jeśli jesteś ciekaw odpowiedzi, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł.