LECZENIE ORTODONTYCZNE BEZ UŻYCIA APARATU? TO MOŻLIWE!

Jak można skorygować zgryz bez aparatu ortodontycznego?

Od pewnego czasu popularnym staje się metoda korygowania wad zgryzu za pomocą przeźroczystych nakładek na zęby. Są idealnie dopasowane i praktycznie niewidoczne, co w wielu przypadkach jest dla naszych pacjentów najważniejszym kryterium wyboru metody leczenia. Bez żadnych przeszkód możesz śmiać się i rozmawiać.

Materiał z jakiego są wykonane to specjalne tworzywo, bez żadnych metalowych elementów. Zakłada i zdejmuje je się w bardzo prosty i szybki sposób. Kiedy? Podczas jedzenia oraz czyszczenia. W ten sposób utrzymanie należytej higieny jamy ustnej jest bardzo proste, w przeciwieństwie do aparatów konwencjonalnych. Podczas całego procesu pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu i niedogodności. Bardzo łatwo zapomnieć o ich obecności w jamie ustnej.

 

Jak przebiega proces leczenia?

Po ustaleniu planu leczenia na podstawie wnikliwego badania Pacjenta, dokumentacji fotograficznej oraz wycisków diagnostycznych wykonanych na pierwszej wizycie konsultacyjnej, jak również zdjęć rentgenowskich, zostaną pobrane wyciski szczęki i żuchwy. Wyciski te dzięki specjalnej technologii 3D będą przekształcone w obraz cyfrowy i poddane obróbce. Pierwszy zestaw nakładek zostanie po upływie ok. 10 dni dostarczony z laboratorium. Każda z tych nakładek powinna być noszona zgodnie z instrukcją przez kolejnych 7 dni lub 14 dni. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów najlepiej nosić nakładki ponad 20 godzin na dobę.

Po upływie trzech tygodni i ocenie postępów leczenia, Pacjent otrzyma kolejny zestaw nakładek. Cykl ten jest powtarzany aż do momentu zakończenia okresu leczenia. Podczas całego procesu lekarz ortodonta będzie w czasie wizyt kontrolnych na bieżąco kontrolował postępy i w razie potrzeby należycie reagował w zależności od sytuacji. Po tym upływie tego czasu dochodzi do tzw. okresu retencji polegającego na ustabilizowaniu zębów w nowej pozycji. Służyć do tego będą nakładki retencyjne. To bardzo ważny etap leczenia, ponieważ od jego powodzenia zależy to, czy wady zgryzu nie powrócą. Z tego też powodu w pierwszym roku należy zakładać aparat retencyjny zgodnie z zaleceniami lekarza (najczęściej na noc). Po zakończonym leczeniu pacjent powinien odwiedzać lekarza nie rzadziej niż raz na pół roku.

 

Zalety aparatów Crystaline

  • Łatwość zachowania higieny – nakładki można w każdym momencie zdjąć w celu spożywania posiłków oraz zachowania higieny jamy ustnej.
  • Brak reakcji alergicznych – ze względu na użycie biokompatybilnego materiału nie dochodzi do reakcji uczuleniowych, jakie mogą mieć miejsce w przypadku stosowania typowych aparatów ortodontycznych.
  • Estetyka – nakładki są przezroczyste i niemal niezauważalne.
  • Idealne dopasowanie – dzięki temu możesz mówić i śmiać się bez żadnych ograniczeń.
  • Komfort – można zapomnieć, że nakładki w ogóle ma się na sobie.
  • Pacjent świadomie podejmuje decyzję o metody leczenia, gdyż przed jej wyborem może zapoznać się z symulacją komputerową efektów leczenia